Український тиждень № 44 (676)

Зміст номеру

Розпач за розкладом

Ближче до ночі з неділі на понеділок 26 жовтня могло здатися, що якнайпізніше за тиждень невідомий астероїд нарешті долетить до Землі й життя, яким ми його знали раніше, залишиться в минулому.

Андрій Голуб

Битва ексрегіоналів

Як відбувалися місцеві вибори у Слов’янську

Станіслав Козлюк

Південно-східне розмаїття

Чи варто сприймати результати місцевих виборів у колишньому «базовому регіоні» проросійських сил як однозначний реванш

Денис Казанський

Голос у невідомість

Станом на 27 жовтня 2020 року, рівно за тиждень до виборів, понад 64 млн американців проголосували достроково.

Ольга Ворожбит

Повстання еліт

Чому американські експерти у сфері закордонних справ і безпекової політики виступили проти Дональда Трампа

Марк Войджер

Домашнє завдання

Перед якими основними проблемами в зовнішній політиці постане майбутній президент США

Юрій Лапаєв

Лукан Вей: «Для демократії дуже небезпечно, коли обидві сторони бачать перемогу суперника як екзистенційну загрозу»

Тиждень поговорив з американсько-канадським політологом, професором університету Торонто Луканом Веєм про особливості виборчого процесу у США, поляризацію електорату й майбутнє демократії у США.

Ольга Ворожбит

Девід Кремер: «Україна стала жертвою політичних дебатів у США саме тоді, коли нам слід було її значно більше підтримувати»

Тиждень обговорив із членом ради директорів Міжнародного республіканського інституту Девідом Кремером позиції Білого дому щодо України в разі переобрання президентом США Дональда Трампа чи обрання Джо Байдена, а також політику кандидатів щодо Росії.

Ольга Ворожбит

Поле електоральної битви

Як соціальні мережі й онлайн-сервіси підготувалися до американських виборів

Надія Баловсяк

Поки це не злочин

Для чого потрібна криміналізація контрабанди

Роман Малко

Ґінтаутас Дирґела: «Криміналізація необхідна для великих обсягів контрабанди»

Тиждень обговорив із директором з корпоративних питань компанії JTI Україна Ґінтаутасом Дирґелою проблеми боротьби з контрабандою та нелегальною торгівлею підакцизними товарами, а також способи співпраці бізнесу й держави для боротьби з «тінню».

Роман Малко

Марк-Антуан Ейль-Маззега: «Те, що сьогодні відбувається між Росією та Сполученими Штатами, — це не холодна війна, а справжня конфронтація»

Тиждень обговорив із директором Центру енергії та клімату Французького інституту міжнародних відносин (IFRI) Марком-Антуаном Ейль-Маззегою наслідки холодної енергетичної війни, ефективність санкцій у контексті воєнної агресії Росії проти України та майбутнє газогону «Північний потік-2».

Алла Лазарева

Die Welt: Проєкт «Полярний Шовковий шлях»

Найпівнічніший китайський порт розташований у місті Даляні. Звідти до Північного полюса 5700 км. Це на 1600 км довше, ніж від Берліна до цієї земної осі, щоправда, повітрям. Для проходу з Даляня повз Японію й Камчатку через Берингову протоку й Північно-Сибірське море в напрямку полюса кораблеві доведеться подолати 10 тис. км.

Фелікс Айк

Битва за культурний суверенітет

Як зародилася дискусія, що триває вже сотню років

Віра Агеєва

Валентин Васянович: «Я пропоную глядачеві доволі травматичну історію, змушую дивитися на страшні речі, але роблю це так, щоб не викликати в нього відрази й не паралізувати його відчуття»

Про передумови постання українського критичного кіно, спроможного говорити про політичну незрілість суспільства й інші актуальні теми, про фільм «Атлантида» й номінування кінострічок на премію Американської кіноакадемії «Оскар» як інструмент для ширшої дистрибуції із Тижнем поспілкувався український кінорежисер і сценарист Валентин Васянович. Вихід його кінокартини «Атлантида» в широкий український прокат заплановано на 5 листопада.

Ганна Трегуб

Людина коріння

«Люблю Бога, своїх та Україну» — такими словами описує себе пані Вікторія Закорко на сторінці в соцмережі. Усе життя вона живе в Сумах, однак постійно відкриває таємниці рідного міста й радо ділиться цими відкриттями. Організовуючи унікальні екскурсії містом, пані Вікторія знайомить охочих не лише з цікавими місцинами та мальовничими куточками міста, а й з історією рідного краю, розкриваючи саму його душу.

Ольга Герасименко

Усміхніться, вас не знімають!

Гірше, ніж хотілося, але краще, ніж боялися — так підбила підсумки місцевих виборів минулої неділі одна дописувачка в мережі.

авторські колонки Юрій Макаров

Сміх крізь сльози

Уявімо приїжджого африканця, який утілює відсталість, нетерпимість, неосвіченість і забобони, що асоціюються в нас із Чорним континентом. Для сміху африканця грає загримований білий актор. Розважають глядачів також вигадані або перекручені візуальні та мовні деталі.

авторські колонки Едвард Лукас

Порожній заклик

Після того як її вже ратифікували 50 країн, угода про заборону ядерної зброї в січні 2021 року набуде чинності. Її прийняли 122 голосами на Генеральній Асамблеї ООН 2017‑го. В угоді підписанти зобов’я­­­зуються «ніколи, за жодних умов» не розробляти, не виробляти, не купувати, не мати й не зберігати ядерну зброю.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Вулиця приречених

Насправді ця книга не про Левка Лук’яненка. І не про вулицю, так і не перейменовану на його честь. Тобто і про Лук’яненка, і про вулицю, звісно, теж.

авторські колонки Ольга Карі

День без Ночі

Нині нігілізм обговорюють нечасто. Потроху з ним звиклися. А варто промайнути бодай натякові на нього, як миттю спливає готова добірка нігілістичних прикладів — від вульгарних матеріалістів до несамовитих терористів.

авторські колонки Тарас Лютий

Молодвіж

Коли в мене виникають запитання щодо мови (адже мова — наше все), насамперед за порадою я зазвичай звертаюся до молодої (це важлива відмінність) письменниці Катерини Бабкіної. Це вона відкрила мені багатство слова «обабіч», яке я використав як назву виставки Віктора Марущенка й Марка Невілла за додаткової участі молодого (це важлива відмінність) митця Саші Курмаза.

авторські колонки ОНУХ