Новини 2014-03-26 16:49

Обама вважає, що зараз членство України в НАТО не на часі

Президент США Барак Обама сумнівається, що зараз український народ зробить вибір на користь вступу у НАТО. Про це він заявив під час прес-конференції в Брюсселі в рамках саміту США-ЄС.

«Не було жодних планів щодо швидкого розширення членства в НАТО. Я знаю, що Росія принаймні як другорядний факт висловлювала побоювання щодо потенційного членства України в НАТО. З іншого боку, одна із причин, чому Україна не подавала заявку на членство в НАТО, є її складні відносини з Росією. Я не думаю, що це змінитися найближчим часом», - зазначив американський президент.

«Ані Грузія, ані Україна зараз не є на шляху до членства в НАТО», - сказав він.

Водночас Обама наголосив, що НАТО має зобов’язання як щодо членів Альянсу, так і до його союзників.

«Як я вже казав, ми маємо зобов’язання щодо членів. Щодо тих, хто не є членами, ми хочемо підтримувати їх, базуючись на наших ідеях та принципах, які є важливі не лише в Європі, але й по всьому світу, включно із територіальною цілісністю та суверенітетом», - сказав він.

Тому, як зазначив Обама, США підтримуватимуть Україну на виборах та в економіці і продовжуватимуть намагатися ізолювати Росію у відповідь на її дії.

«Але я думаю, що нереалістично думати, що український народ сам зробить рішення щодо цього не менш складного процесу, який необхідний,  для того щоб стати членом НАТО», - заявив Барак Обама.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що Україна не має наміру ініціювати питання про вступ України до НАТО.

схожі новини