Новини 2014-04-12 16:27

Джеймс Шерр: крім санкцій проти Росії, Захід має допомогти Україні відновити систему безпеки

Стратегія Заходу має полягати у перешкоджанні Росії досягти цілей в Україні. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив британський політолог, експерт аналітичного центру Chatham House Джеймс Шерр.

«Захід ризикує застосувати санкції як заміну для стратегії. Санкції можуть бути тільки частиною стратегії», - вважає Шерр.

На його думку, метою стратегії має бути першкоджання російським цілям щодо України.

«Найкращий спосіб зробити це, - допомогти Україні відновити і відродити себе як сильну, здібну державу із доброю підтримкою, а це потребує набагато більше, ніж просто санкції», - наголосив експерт. 

На його думку, для цього потрібна матеріальна і технічна допомога та організаційна підтримка для України.

Шерр також вважає, що проблема санкцій в тому, що Захід зараз не робить нічого, щоб мало вплив на російські цілі, плани, дії.

«Все, що ми робимо повністю передбачуване. Вони не сприймають це всерйоз», - наголосив він.

«Захід повинен допомогти Україні відновити основні інститути держави, зокрема збройні сили і служби безпеки. Їх систематично підривали і послаблювали за часів Януковича», - вважає експерт.

На його думку, Заходу також слід відновлювати НАТО як серйозний військовий інструмент в Європі.

Шерр вважає, що ЄС повинен робити ті речі, які не роз’єднуватимуть  його членів. «Є речі, які ЄС може робити без потреби роз'єднувати ЄС. Ми повинні працювати на найвищому рівні наших спільних інтересів. Я думаю, що цілком реально для нас, зупинити Південний потік. Я думаю, що це цілком реалістично пришвидшити встановлення з’єднувальних пристроїв, щоб мати можливість почати Україні та іншим ураженим країнам газ, коли їм це необхідно. Ми повинні переконати США відкрити свої запаси нафти для експорту до Європи і допомогти переорієнтувати свої вугільні та газові ринки до Європи. Всі ці речі можна зробити зусиллями, що не кидатимуть виклик основним інтересам німецької економіки», - наголосив він.

схожі новини