Новини 2014-06-06 17:52

Екс-міністр оборони Польщі: НАТО має брати участь у переозброєнні України

НАТО має використати положення Статуту про особливе партнерство між НАТО та Україною, що дозволяє Альянсу брати активнішу участь в переозброєнні українських збройних сил, а не лише їхньому реформуванні. Таку думку під час Світового Форуму у Вроцлаві (Wroclaw Global Forum) висловив екс-міністр оборони Польщі Богдан Кліх.

«Агресія Росії проти України розвіяла наші сумніви щодо того, чи Альянс все ще потрібен. Це питання проте було замінено іншим – чи Альянс спроможний мати справу з такою кризою, як ця, з кризовою ситуацією на території свого сусідства», - вважає Кліх.

На думку екс-міністра, зараз країнам Заходу потрібно змінити свій підхід у відносинах з Росією, і це має бути нова комплексна політика стримування, що міститиме зокрема економічні, політичні, торгові, військові інструменти, які можна використати, щоб зупинити Росію.

«Ми повинні використати положення Статуту про особливе партнерство між НАТО та Україною, яке дозволяє нам брати активнішу участь в переозброєнні українських збройних сил, а не лише їхньому реформуванні. Тобто потрібна наша ефективна допомога для переозброєння Збройних Сил України», - наголосив Кліх.