Новини 2015-02-26 14:02

Олександр Крамар: є лише один успішний приклад миротворчих місій ООН під час холодної війни

Йдеться про війну в Кореї у 1950-х роках, яка нагадує події на Донбасі.

Росія майже безсумнівно правом вето під час розгляду мандату миротворчої місії в Україні на Радбезі ООН. Про це пише політичний оглядач Олександр Крамар. в новому номері "Українського тижня".

«В історії є лише один успішний досвід миротворчих дій під мандатом ООН в умовах холодної війни. Це примушення до миру північнокорейського режиму, на боці якого воював щонайменше мільйон «добровольців» із регулярної армії комуністичного Китаю і підтримку якому надавали радянські авіація та інструктори. Між іншим обставини нинішнього протистояння на Донбасі мають дуже багато спільного саме з тією війною, а «ДНР» і «ЛНР» – із КНДР», - переконаний Крамар.

За його словами, вирішальну роль зіграла ефективна «політика стримування» радянського режиму з боку тодішнього президента США Гаррі Трумена.

«Однак особливістю війни в Кореї 1950–1953 років була готовність до реальної участі в її захисті США за рішучого президента Гаррі Трумена, з ім’ям якого пов’язана ефективна «доктрина стримування» радянської експансії. Проте сьогодні на чолі Сполучених Штатів зовсім інший президент, який не виявляє готовності до аналогічних дій», - йдеться у матеріалі.

Читайте також: Миротворчі місії ООН: фінансування, склад, повноваження

Також Кремль тоді не скористався правом вето в ООН, чого не зробить тепер.

«Крім того, миротворча місія США та їхніх союзників у Кореї отримала мандат РБ ООН майже випадково. Місце Китаю в ній тоді посідав Тайвань, а представник СРСР замість того, щоб накласти вето, просто пробойкотував засідання Ради Безпеки. Відтоді Москва більше ніколи не повторювала цієї помилки, тож наразі годі очікувати її мовчазної згоди», - додав політичний оглядач.

Повний текст матеріалу "У глухому куті" читайте в черговому числі "Українського тижня" (№8).