Новини 2017-02-08 19:57

ЄС має показати, що засвоїв український та грузинський уроки — євродепутат

На думку депутатки, не можна говорити щодо угоди про асоціацію, не згадуючи про те, що у Європі йде війна, яка вже триває три роки.

ЄС має поновити підтримку угоді про асоціацію та зайняти більш жорстку позицію щодо нинішньої російської агресії в Україні. Про це заявила депутатка Європарламенту Анна-Марія Корацца Більдт під час відкритих слухань щодо стану справ із угодами про асоціацію з Україною та Молдовою у Європарламенті.

На її думку, не можна говорити щодо угоди про асоціацію, не згадуючи про те, що у Європі йде війна, яка вже триває три роки.

“Як можна говорити про економічні реформи, не згадуючи про це також”, - зазначає євродепутатка.

Читайте також: У Європарламенті наголосили на необхідності рішучої реакції на ескалацію в Авдіївці

Більдт сподівається, що ЄС матиме можливість зайняти сильну, спільну позицію.

“Ми повинні стати на захист незалежності, територіальної цілісності та прав людини в Україні”, - каже євродепутат і додає, що ЄС відповідальний за те, щоб поновити підтримку угоді про асоціацію, а також роз'яснити, що “це не антиросійська угода”, - додала вона.

“Ми маємо гуманітарну катастрофу та міграційну кризу, яка забута. Біженців та тимчасових переселенців в межах України більше ніж (тих, хто мігрує — ред.) із Середземномор'я. Це не применшує кризу, яку ми маємо у Середземномор'ї, але Європа повинна зуміти мати справу із обома кризами. Ми маємо бути багатофункціональними. Офіс Верховного представника ЄС із закордонних справ, Європейська комісія та парламент повинні бути жорсткими у своїй позиції”, - зазначає Більдт.

Читайте також: Експерти ЄС назвали головну ціль російської пропаганди у Європі

На думку євродепутатки, президент РФ Владімір Путін перевіряє свої межі із президентом США Дональдом Трампом, а ЄС має показати, що засвоїв український та грузинський уроки.

 

схожі новини