Новини 2017-04-26 14:37

Газпром знайшов новий спосіб фінансування "Північного потоку-2"

За даними ЗМІ, російський газовий монополіст підписав угоду про новий метод фінансування проекту з п'ятьма західними концернами-партнерами.

Російська преса повідомила, що  25 квітня компанія Nord Stream 2 AG підписала угоду з п'ятьма західними концернами-партнерами Газпрому про новий метод фінансування проекту Північний потік-2.

Згідно з угодою, компанії Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall нададуть довгострокове фінансування, що становитиме 50% загальної вартості проекту. Останній оцінюється в 9,5 млрд євро, тому кожен з учасників внесе по 950 мільйонів євро. Єдиним акціонером Nord Stream AG залишається Газпром.

Новий спосіб фінансування дозволить усунути одну з головних перешкод на шляху до реалізації проекту. Спочатку передбачалося, що п'ять західних фірм увійдуть до консорціуму Nord Stream AG 2. Проте минулого літа Управління з конкуренції та захисту прав споживачів Польщі висловило свої заперечення щодо планів створення консорціуму. Тоді Газпром скасував попередню угоду й оголосив про пошук інших форм співпраці з західними партнерами.

"Північний потік-2" - це проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море, потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік. Газопровід має бути готовий до кінця 2019-го року; в тому ж році Росія планує припинити транспортування газопроводами, що проходять територією України. Польща, країни Балтії та Україна виступають проти цього проекту. Раніше також повідомлялося, що Данія хоче залишити за собою право заблокувати «Північний потік-2».

схожі новини