Новини 2017-10-26 11:28

У НАТО попередили Туреччину про наслідки купівлі зенітно-ракетної системи РФ

Голова Військового комітету НАТО генерал Петер Павел заявив, що Туреччина має бути готова до "необхідних наслідків", у разі купівлі російських систем ППО С-400.

Голова Військового комітету НАТО генерал Петер Павел заявив, що Туреччина, яка є членом НАТО, має бути готова до "необхідних наслідків", у разі купівлі російських систем ППО С-400. Про це повідомляє Defense News.

За словами Павела, запланована Туреччиною купівля системи С-400 не дозволить Анкарі бути частиною будь-якої інтегрованої системи протиповітряної оборони НАТО, і може спричинити інші технічні обмеження.

"Принципи суверенітету, очевидно, існують у придбанні оборонного обладнання, але так само, як держави приймають суверенні рішення, вони також суверенні щодо наслідків цього рішення", - наголосив він.

Слід додати, що Туреччина оголосила про вибір С-400 у вересні, але ще не підписала остаточні документи, і поки це не зроблено, зазначив Павел, "союзники мають право обговорити це питання, щоб висловити всі проблеми та можливі труднощі".

Павел також сказав, що навіть якщо системи протиракетної оборони НАТО не будуть інтегровані з С-400, сама їхня присутність "створюватиме труднощі для об'єктів союзників, потенційно розміщених на території цієї країни.

Тим не менш, Павел зазначив, що Туреччина залишається ключовим частиною НАТО.

Як повідомлялось, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри придбати сучасні російські зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) С-500, які ще не надійшли на озброєння армії РФ. Також глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що Туреччина може відмовитися від придбання С-400, якщо Москва не погодиться на спільне виробництво цих систем.

схожі новини