Новини 2019-04-19 11:49

Дебати між Порошенком і Зеленським на НСК "Олімпійський" о 19:00 19 квітня

Штаби вирішили, що рівність доступу до ефіру кожного кандидата може забезпечити лише Суспільний мовник.

Передвиборні дебати між кандидатами в президенти України Петром Порошенком і Володимиром Зеленським розпочнуться на НСК "Олімпійський" (Київ) о 19:00 19 квітня.

 

При цьому, згідно із законом "Про вибори президента України", національні дебати мають відбутися в студії НСТУ 19 квітня і тривати 60 хвилин безперервного ефірного часу, а зустріч між кандидатами на "Олімпійському" офіційно трактується як передвиборна дискусія й оплачується штабами кандидатів.

 

Водночас Суспільний мовник прийняв рішення, що відповідатиме за режисерське забезпечення та художнє керівництво ефіру зустрічі кандидатів у президенти України на НСК "Олімпійський". "Штаби вирішили, що рівність доступу до ефіру кожного кандидата може забезпечити лише Суспільний мовник", - пояснили в Суспільному ТБ.

 

Голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НСТУ) Зураб Аласанія розповів, що штаби кандидатів домовилися щодо шести позицій і не домовилися щодо чотирьох.

 

"1. Трибуни ділять не уздовж, а впоперек. 2. Символіку партій не використовують. 3. Артистів із піснями запускають по черзі. 4. Квитки ділять навпіл і поширюють кожен свої. 5. Час початку концертів: 16:00. 6. Час початку "дебатів": 19:00", - повідомив він 17 квітня ввечері.

 

Дискусійними станом на 17 квітня залишалися питання щодо кількості запитань - по три чи по чотири; ім'я ведучого; одна ПТС чи дві; і "віддавати одну трансляцію всім каналам чи кожен штаб веде свою зйомку і віддає своїм каналам".

 

З.Аласанія також наголосив, що "Суспільне" продовжує дотримуватися закону і здорового глузду: змістовні дебати мають відбутися в студії НСТУ 19 квітня".

 

Спочатку ініціатором зустрічі на НСК "Олімпійський" о 19:00 19 квітня виступив штаб В.Зеленського. Штаб П.Порошенка ініціював зустріч на "Олімпійському" 14 квітня, проте В.Зеленський на неї не з’явився. Пізніше П.Порошенко пообіцяв прийти на НСК "Олімпійський" 19 квітня для участі в дебатах із В.Зеленським.

 

У вівторок, 16 квітня, виборчі штаби П.Порошенка та В.Зеленського підписали тристоронню угоду з НСК "Олімпійський" про оренду стадіону ввечері 19 квітня.

 

У штабі В.Зеленського після цього повідомили про відкриття броні безкоштовних квитків для своїх прибічників, що хочуть прибути на "Олімпійський", на спеціально створеному для цього сайті. Нині на сайті повідомляється: "На жаль, усі квитки вже продані".

 

У штабі П.Порошенка закликали свої прибічників, що хочуть прибути на "Олімпійський", заповнити в інтернеті анкети. "У зв'язку з посиленими заходами безпеки глядачів допускатимуть на стадіон за попередньою реєстрацією. Для охочих підтримати нашого кандидата буде організовано безкоштовні автобуси з регіонів", - повідомили в штабі.

 

Варто зазначити, на прилеглих до Національного спорткомплексу “Олімпійський” вулицях у Києві вже обмежили рух транспорту у зв’язку із запланованими на 19.00 передвиборчими дебатами кандидатів у Президенти.

 

Проїхати не можна такими маршрутами: Троїцька Площа, площа біля квиткових кас "Палацу Спорта", вул. Еспланадна (від перехрестя з вул. Басейна до вул. Саксаганського), вул. Саксаганського (від перехрестя з вул. Еспланадна до перехрестя з вул. Шота Руставелі), вул. Жилянська (від перехрестя з вул. Велика Васильківська до перехрестя з вул. Шота Руставелі), вул. Шота Руставелі (від перехрестя з вул. Жилянська до перехрестя з вул. Саксаганського), пров. Госпітальний (від НСК "Олімпійський" до пров. Лабораторний), вул. Ділова (від перехрестя з вул. Велика Васильківська до перехрестя з вул. В.Тютюнника), вул. В.Тютюнника (від перехрестя з вул. Ділова до перехрестя з вул. І.Федорова).

 

18 квітня Центральна виборча комісія України перенесла час початку теледебатів кандидатів в президенти в студії "Суспільного" з 20:00 на 21:00 п'ятниці 19 квітня. Днем раніше з відповідним зверненням до ЦВК звернувся представник штабу П.Порошенка. Водночас у штабі В.Зеленського поки що не підтвердили участі кандидата в передбачених законом теледебатах.

схожі новини