Новини 11:59

Парубій доручив Регламентному комітету ВР невідкладно розглянути проекти постанов, що блокують підписання закону про мову

Також Парубій підкреслив, що не можна зволікати з відхиленням постанов, що блокують підписання закону про функціонування української мови.

Голова парламенту Андрій Парубій доручив Регламентному комітету Верховної Ради невідкладно розглянути проекти постанов, що блокують підписання закону про функціонування української мови як державної. Про це він сказав, відкриваючи засідання парламенту. 

 

"Я переконаний, що найважливішим рішенням сьогодні є відхилення усіх постанов, які блокують підписання закону про мову", - наголосив спікер.

 

Він додав, що днями була "рейдерська спроба через судові рішення заблокувати підписання закону, але громадський резонанс і позиція народних депутатів призвели до того, що ми не допустили того сценарію".

 

Також Парубій підкреслив, що не можна зволікати з відхиленням постанов, що блокують підписання закону про функціонування української мови.

 

"Тому я даю доручення комітету невідкладно розглянути усі постанови для того, щоб ми сьогодні змогли їх розглянути, і я, як голова Верховної Ради України, зміг підписати закон про мову", - сказав Парубій. "Я переконаний, що сьогодні закон про мову буде підписаний", - додав він.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер, 25 квітня, ухвалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

 

Згодом Зеленський прокоментував ухвалення закону про мову і пообіцяв проаналізувати його після інавгурації.

схожі новини