Новини 16:11

Меркель заявила, що хоче повернути Росію до ПАРЄ

Водночас канцлер Німеччини зазначила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку РФ.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення російської делегації до Парламентської асамблеї. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції у Берліні після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

 

За її словами, Берлін докладає зусиль для повернення делегації РФ до роботи ПАРЄ і розраховує, що найближчим часом матиме успіх у цьому.

 

"Ми мали різні спроби і підходимо до завершення процесу", - зазначила Меркель.

 

"Треба шукати і знайти якийсь шлях для повернення Росії,, але водночас треба знайти якийсь шлях для того, щоби вони виконали зобов’язання", - наголосила вона, додавши, що у Німеччини не викликає сумніву незаконність дій Росії.

 

Нагадаємо, 3 червня Регламентний комітет ПАРЄ схвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

 

30 травня українські делегати в ПАРЄ, громадські активісти, правозахисники і журналісти закликали громадян Європи не допустити повернення Росії до організації без виконання нею своїх зобов’язань у РЄ, включаючи припинення агресії проти України та деокупацію Криму.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Як відомо,  Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

 

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до Асамблеї, попри несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

схожі новини