Новини 2019-10-17 12:03

На Донбас в’їхав так званий «гумконвой» з РФ

У вантажівках начебто перевозили дитячі харчові набори.

У четвер, 17 жовтня, з 6:50 до 7:55 36 вантажівок так званого «гуманітарного конвою» прослідували з Росії на Донбас через пункти пропуску «Матвєєв Курган» та «Донецьк». Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

 

«Російська сторона вчергове в односторонньому порядку здійснила оформлення так званого «гуманітарного конвою». За рахунком це вже вісімдесят сьомий. Оскільки переміщення так званого «гумконвою» відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій», - розповів Демченко.

 

За його словами, у вантажівках начебто перевозили дитячі харчові набори. Однак, зведена група не отримала достеменну інформацію про вміст, характер та номенклатуру вантажу, оскільки він переміщувався у закритих упаковках.

 

Як зазначається, завантаженість транспортних засобів становила близько 70%.

 

Як повідомили на сайті російського Міністерства у справах надзвичайних ситуацій, одна з колон вантажівок прямує в Донецьк, а інша – в Луганськ.

 

 

Нагадаємо, з 2014 року Росія неодноразово направляла на Донбас колони вантажівок з так званим «гумконвоєм». Митну та прикордонну служби України до огляду цих вантажівок не допускають.