Новини 2019-10-18 10:51

Ріхард Герцінґер: Путінський режим надає на Заході потужну підтримку крайнім правим

У Німеччині в так часто хваленій «боротьбі проти правих» практично не говорять про зв’язок між посиленням правого націоналізму та довгою рукою Кремля.

Потужну підтримку крайнім правим на Заході надає російський путінський режим, як матеріальну так і пропагандистсько-ідеологічну. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

«Путінську націоналістичну й антиліберальну систему влади праворадикали бачать доказом того, що історичну переможну ходу «лібералістського» мультиетнічного суспільства, яку довго вважали неминучою, можна успішно стримувати й навіть відвернути. Скидається на те, що замість ненависного глобалізованого «One World» історично вирішальними величинами, як результат історії успіху путінізму, знову стають етнічно та «культурно» гомогенні нації», - пише він.

 

Однак, зауважує Герцінґер, у Німеччині в так часто хваленій «боротьбі проти правих» практично не говорять про зв’язок між посиленням правого націоналізму та довгою рукою Путіна. І не дивно, адже це спантеличило б не лише партію «Ліві», наступницю СЄПН, а й деяких провідних соціал-демократів, які наполегливо обстоюють зняття санкцій із Москви та «нормалізацію» відносин із російською мафіозною державою. Їм довелося б пояснювати, чому в справі симпатії до Путіна вони в одному човні з так активно поборюваними ними правими.

 

«Наскільки великим є небажання німецької політики та громадськості говорити про залученість Кремля в злочини на німецькій землі, демонструє інше вбивство, яке нещодавно сталося в Берліні. Наприкінці серпня серед білого дня в одному з парків застрелили чеченського дисидента. Попри те що все вказує на вбивство, скоєне на замовлення російських спецслужб, федеральний уряд досі не зробив жодної заяви щодо цієї підозри. Очевидно, задля уникнення конфлікту з Москвою, тезою про терориста-одинака задовольняться і в цій справі», - прогнозує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

схожі новини