Новини 2019-10-21 17:35

Суд відкрив провадження у справі Кличко-Богдан

Київський мер позивається до голови ОП через своє звільнення.

У понеділок, 21 жовтня, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом київського мера Віталія Кличка до керівника Офісу президента Андрія Богдана. Про це йдеться на сайті суду.

 

Андрій Богдан, як зазначив Кличко, перевищив свої повноваження, коли подав лист до Кабміну, який став підставою розгляду урядом подання на звільнення з посади голови Київміськдержадміністрації. Кличко просить суд визнати дії Богдана протиправними та такими, що вчинені з перевищенням наданих повноважень.

 

Зазначено, що суд розглядатиме цей позов за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

 

Нагадаємо, ОП 24 липня попросив Кабмін внести подання на звільнення Кличка.

 

4 вересня Кабмін погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Ухвала Кабміну надійде президентові Володимиру Зеленському, який ухвалить остаточне рішення.

 

Кличко подав до суду на Богдана, а також Кабмін та прем’єр-міністра Олексія Гончарука. В обох позовах справа стосувалася його звільнення з посади голови КМДА.

 

7 жовтня Окружний адмінсуд відкрив провадження за позовом Кличка до Гончарука та призначив підготовче засідання на 31 жовтня 2019 року. Кличко просить визнати протиправним внесення президенту подання про звільнення з посади голови КМДА у зв’язку із закінченням строку повноважень глави держави.

 

Також, мер просить ОАСК скасувати пропозицію прем’єра від 4 вересня про його звільнення.