Новини 2019-11-29 15:43

МЗС вимагатиме від Apple припинити відображати Крим російським

Відомство ще не отримало офіційної відповіді від компанії.

Україна вимагатиме, щоб американська компанія Apple припинила відображати Крим російською територією в своїх додатках. Про це сказала речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко у п’ятницю, 29 листопада, в ефірі Крим.Реалії.

 

«Ми не будемо опускати руки, будемо працювати далі і залучати всіх міжнародних партнерів, щоб звертати увагу на такі випадки. Будемо і далі звертатися до компанії Apple, шукати можливості зустрітися і переконати їх, щоб вони повернулися до загальноприйнятих принципів міжнародного права», – сказала вона, зауваживши, що у разі негативної відповіді Apple МЗС продовжить відстоювати свої вимоги.

 

За її словами, Україна поінформувала Держдепартамент США про стурбованість цією ситуацією.

 

«Те, що Крим український, зафіксовано в низці резолюцій Генасамблеї ООН, тож нам здається, що такі гіганти, як Apple, повинні грати за загальновизнаними правилами цивілізованого світу. Я налаштована оптимістично – я думаю, у нас є всі шанси досягти позитивного результату», - сказала Зеленко. Вона додала, що «загалом це питання системної і послідовної роботи, яку ми намагаємося проводити кожного разу. Такий випадок був з телеканалом CNN, і є кілька картографічних видавництв, які допускали такі помилки».

 

Як зазначається, офіційної відповіді Міністерству закордонних справ від Apple станом на ранок 29 листопада ще не було.

 

Нагадаємо, компанія Apple на своїх мапах та в погодних програмах (Apple Maps і Weather) почала показувати Крим як частину РФ – але лише для користувачів на території Росії. За даними ЗМІ, Apple протягом кількох місяців вела переговори з Росією. Спочатку компанія пропонувала відображати Крим як невизначену територію, що не належить ні Росії, ні Україні.

 

На помилку відреагував голова МЗС Вадим Пристайко: «Дозвольте мені пояснити, висловлюючись термінологією Apple. Уявіть, що ви пригнічені, бо ваш дизайн та ідеї, роки роботи та частину вашого серця поцупив ваш найгірший ворог, а тепер якийсь невіглас не зважає на ваш біль. Ось як почуваєшся, коли чуєш про російський Крим», - написав він у Twitter. Посольство України в США звернулось до Apple із офіційним запитом.

 

Також, заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач назвав позначення «соромом».

 

Нагадаємо, в останньому випуску Survival, що випускається британським аналітичним центром IISS, анексований Севастополь було позначено російським. На помилку вказало посольство України у Великій Британії. Згодом центр перепросив.

схожі новини