Новини 2019-12-12 10:10

У Британії стартували дострокові вибори, що вирішать долю Brexit

Рішення прокладе шлях для виходу країни з ЄС за час прем'єр-міністра Бориса Джонсона або дасть «зелене світло» черговому референдуму щодо цього питання.

У четвер, 12 грудня, у Великій Британії стартували дострокові парламентські вибори. Про це повідомило Reuters.

 

Основними конкурентами на виборах є чинний прем'єр-міністр Борис Джонсон, який хоче вивести Британію з ЄС до 31 січня, та лідер лейбористів Джеремі Корбін, який обіцяє черговий референдум щодо Brexit.

 

Прем'єр сподівається, що новий склад парламенту підтримає його угоду щодо Brexit, адже він обіцяв здійснити вихід ще 31 жовтня.

 

Виборчі дільниці відкрилися о дев’ятій ранку і закриються опівночі (за Києвом – Ред.), коли екзит-пол дасть перші вказівки на результат. Офіційні результати з 650 різних округів Великої Британії почнуть надходити з першої ночі до 7 ранку.

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року. Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. 

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня - перші грудневі вибори з 1923 року.

 

28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї - Ред.).

 

29 жовтня британський парламент підтримав пропозицію Джонсона провести дострокові вибори 12 грудня. За прогнозами, на цих виборах Консервативна партія Великої Британії може отримати найкращий результат із 1987 року, коли на виборах перемогла колишня прем'єр-міністр Маргарет Тетчер. Якщо Джонсон отримає на виборах такий результат, він зможе ухвалити законодавство щодо Brexit та вивести країну з ЄС.

схожі новини