Новини 2019-12-16 10:52

Омбудсмен повідомила розмір штрафу за публічне невикористанння посадовцями української мови

Максимальна сума штрафу становить 11,9 тис. гривень.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова зазначила, що посадовці, які відмовляються публічно використовувати українську мову, можуть бути оштрафовані. Про це вона сказала в інтерв'ю Укрінформу.

 

За словами Монахової, людина, котра публічно виступає як посадовець чи дає коментарі як представник влади, зобов'язана вживати державну мову.

 

"Якщо вона порушує цю норму закону, то на неї можуть поскаржитися. Ми будемо розглядати скаргу, спершу проводитимемо роз’яснювальну бесіду, а не допоможе - випишемо штраф. Максимальний штраф, як я вже сказала, 700 неоподатковуваних мінімумів (11 900 гривень, - ред.)", - повідомила мовний омбудсмен.

 

За її словами, у разі, якщо ніхто не поскаржився, але посадова особа таки порушує закон, аналітичний відділ омбудсмена має це відмоніторити.

 

"Ми обов’язково будемо вести роботу з моніторингу - наскільки закон виконується, чи виконується він усіма гілками влади та державними установами", - сказала Монахова.

 

Нагадаємо, посада мовного омбудсмена передбачена законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухваленим 25 квітня. Тетяна Монахова була призначена Кабміном 27 листопада. Вона – доктор філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

схожі новини