Новини 2020-01-22 18:55

Давос 2020. Про що під час виступу говорив Зеленський

Президент нагадав про плани України вступити в ЄС та запросив інвесторів.

Президент Володимир Зеленський 22 січня виступив на Давоському економічному форумі у Швейцарії. У своїй промові він говорив про розвиток української економіки та прагнення України вступити в ЄС.

 

 

Тиждень.ua зібрав головні тези Зеленського під час конференції. 

 

Про економічний стрибок. За словами президента, хоча Україна і зробила "декілька кроків назад", вона не відступила, а "брала відстань для розбігу і економічного стрибка. Він додав, що нова влада країни створює рівні "правила гри" для всіх.

 

"Для того, щоб стати успішною країною, Україна має все необхідне: сприятливі кліматичні умови, дуже вигідне географічне розташування, невичерпаний аграрний та індустріальний потенціал та найцінніший український ресурс - неймовірно креативні і дуже талановиті люди", - сказав глава держави. 

 

Про інвестиції. Зеленський наголосив, що інвесторам, які вкладатимуть в українську економіку понад 100 мільйонів доларів, надаватимуть персонального менеджера. Ті, хто вкладуть у приватизацію понад 10 мільйонів, матимуть "податкові канікули". 

 

"Сьогодні ми недоінвестовані і недолюблені. Та всупереч глобальній тенденції Україна пришвидшує зміну клімату. Я навмисне допустив таке скандальне твердження, щоб сфокусувати вашу увагу і щоб це почули всі. Звичайно, я кажу виключно про позитивні зміни у бізнес-кліматі", - зазначив президент. 

 

Про вступ до ЄС. Глава держави нагадав, що Україна хоче вступити в Євросоюз. За його словами, більшість країн ЄС бачать Україну своїм партнером, але вони повинні також бачити Україну в ЄС.

 

"Що має зробити Європейський союз для України - просто прийняти Україну в Європейський союз", - зазначив він. 

 

Нагадаємо, у Швейцарії 21 січня стартував Давоський економічний форум, який триватиме до 24 січня. Головна тема цьогорічної конференції - "Зацікавлені сторони за згуртований та стійкий світ". 
 
 
Українська делегація розпочала участь у форумі 22 січня. У програмі передбачений виступ президента Володимира Зеленського.