Новини 2020-01-29 17:32

У ПАРЄ вирішили, що делегація РФ може працювати без санкцій за анексію Криму

Регламентний комітет дійшов висновку, що повноваження делегації мають бути підтверджені.

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення, що російська делегація має продовжити роботу без санкцій. Про це повідомила «Європейська правда» зі Страсбурга в середу, 29 січня.

 

Як зазначається, комітет розглянув скаргу, ініційовану латвійською депутаткою Марією Голубевою та підтриману депутатами від України та інших держав, за двома підставами:

 

  • до російської делегації входять депутати, обрані по багатомандатному округу з урахуванням голосів в анексованому Криму;
  • до російської делегації увійшли сенатори, що підтримали анексію Криму в 2014 році, через що перебувають під міжнародними санкціями.

 

В Асамблеї дійшли висновку, що підстави не є достатніми для запровадження обмежень щодо таких депутатів у ПАРЄ.

 

«Комітет вирішив, що повноваження російської парламентської делегації мають бути підтверджені», - йдеться у рішенні.

 

За регламентом ПАРЄ, якщо комітет відхиляє оскарження за процедурними підставами, воно вважається автоматично схваленим Асамблеєю, але рішення комітету має бути оголошене на засіданні.

 

«Варто зауважити, що одночасно комітет виніс рішення про підтвердження повноважень ще кількох національних делегацій. По кожній з них комітет оприлюднив також аргументацію кожного такого рішення. Між тим, щодо рішення по Росії орган ПАРЄ вирішив не надавати аргументи і обмежився лише висновком про те, що санкцій проти РФ з процедурних підстав не має бути запроваджено», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 27 січня у Страсбурзі стартувала зимова сесія ПАРЄ. Її віце-президентом з другої спроби обрали депутата Державної думи РФ Пьотра Толстого – раніше його автоматичне призначення за російською квотою оскаржила представниця України Марія Мезенцева. За її словами, Пьотр Толстой дозволяє собі «відверто антисемітські» заяви. Обрання решти 18 віце-президентів Асамблеї відбулося автоматично.

 

У проекті резолюції ПАРЄ зазначається, що після повернення в склад ПАРЄ Росія виконала ряд рекомендацій, що підтвердив моніторинговий комітет організації. У документі, який вже пройшов попереднє схвалення у моніторинговому комітеті, відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку РФ  - як в анексованому Криму, так і на Донбасі.

схожі новини