Новини 2020-01-31 15:35

Депутати в ПАРЄ заявили про незгоду з затвердженням російських повноважень

Раніше регламентний комітет Асамблеї дійшов висновку, що делегація РФ може працювати без санкцій за анексію Криму.

Депутати в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили незгоду з затвердженням повноважень російської делегації. Про це повідомляється в заяві, оприлюдненій на сайті ПАРЄ у п'ятницю, 31 січня.

 

«Хоча ми не згодні із затвердженням російських повноважень, ми очікуємо, що Російська Федерація буде повністю дотримуватися положень Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) і виконувати вимоги резолюцій 1990 (2014), 2034 (2015), 2063 (2015) і 2292 (2019) ПАРЄ», - йдеться у заяві.

 

Ці резолюції засуджують анексію Криму, військову агресію Росії на Донбасі, невиконання РФ низки інших резолюцій щодо окупації грузинських регіонів Абхазії і Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також висловлюють «надзвичайну стурбованість» щодо поводження з кримськими татарами.

 

Нагадаємо, з 27 січня 2020 року в Страсбурзі стартувала зимова сесія ПАРЄ. Її віце-президентом з другої спроби обрали депутата Державної думи РФ Пьотра Толстого – раніше його автоматичне призначення за російською квотою оскаржила представниця України Марія Мезенцева. За її словами, Пьотр Толстой дозволяє собі «відверто антисемітські» заяви.

 

У проекті резолюції ПАРЄ зазначається, що після повернення в склад ПАРЄ Росія виконала ряд рекомендацій, що підтвердив моніторинговий комітет організації. У документі, який вже пройшов попереднє схвалення у моніторинговому комітеті, відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку РФ – як в анексованому Криму, так і на Донбасі.

 

29 січня регламентний комітет ПАРЄ ухвалив рішення, що російська делегація може працювати без санкцій за анексію Криму. 

 

схожі новини