Новини 2020-02-06 10:17

Зеленський прийшов у ВР на засідання “Слуги народу”

Депутатська фракція «Слуга народу» проводить у конференцзалі засідання за участю президента.
Депутатська фракція «Слуга народу» проводить у конференцзалі Верховної Ради засідання за участю Президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

 

«Так, засідання розпочалося. Президент бере у ньому участь», - зазначила Кравчук.

 

Нагадаємо, Верховна Рада планує 6 лютого розпочати розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі.

 

Під час підготовки законопроєкт №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” отримав понад чотири тисячі поправок і пропозицій від народних депутатів.

 

Цей документ передбачає, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці, а концентрація її в одних руках становитиме до 10 тис. га. При цьому розрахунок за землю має бути виключно безготівковий із перевіркою походження коштів. Також пропонується заборонити купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону та зафіксувати мінімальну ціну на земельну ділянку, причому банки зможуть лише брати землю в заставу, тоді як частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

 

Розгляд поправок до законопроєкту про ринок землі заплановано як четверте питання порядку денного.

 

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

 

14 листопада Світовий банк привітав ухвалення в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

 

13 січня в аграрному комітеті ВР презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі. Відтак, учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані напряму громадянами України, держава та місцева громада. Допуск іноземців можливий лише після ухвалення такого рішення на референдумі. Водночас, навіть за умови референдуму забороняється купувати землю юрособам, учасниками яких є громадяни держави-агресора. Обмеження для купівлі землі в одні руки встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.

схожі новини