Новини 2020-02-06 13:12

"Діджиталізація - це не тільки складне слово". "Слуги народу" презентували проєкт "Дія"

Зеленський наголосив, що отримання довідок тепер не залежатиме від настрою чи робочого графіка дрібних чиновників.
Команда президента Володимира Зеленського презентувала проєкт "Дія", що розпочинає цифрові засіб відносин держави й громадянина. Про це стало відомо з трансляції презентації.
 
 
"Держава має бути для людини просто сервісом – зручним, простим і зрозумілим. Сьогодні ми робимо перший крок – презентуємо мобільний додаток "Дія". Відтепер він доступний у Apple Store та Google Play.Відтепер 9 мільйонів українців можуть користуватися посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу у своєму смартфоні." - йдеться у трансляції.
 
Також вони додали, інші країни йдуть до цього роками, ми змогли за півроку. Україна стала третьою країною Європи, яка має щось подібне. На створення цього додатку не було витрачено жодної гривні державного бюджету.
 
Крім того, до кінця зими українці мають отримати доступ до цифрових паспортів  за допомогою смартфону громадяни зможуть посвідчувати особу, подорожуючи залізницею, під час медичного обслуговування, банківських операцій та інше.
 
З Нового року у пілотному режимі стартувала послуга e-малятко, зараз вона доступна вже у Харкові, у Вінниці, у Кривому Розі та у Луцьку. За кілька місяців e-малятко з’явиться ще у десятках великих міст України. E-малятко об’єднує до 10-ти державних послуг, що потрібні при народженні дитини.  Тепер ці послуги можна отримати за однією заявою в пологовому будинку чи взагалі онлайн – без подачі 37 різних документів та походу до 11 установ, як це було раніше
 
Загалом наша мета – зробити так, щоб усі відносини людина могло здійснювати за допомогою смартфона й інтернету. У тому числі – голосувати на президентських, парламентських чи місцевих виборах. Це наша мрія і ми це зробимо. Це виклик амбітний, але досяжний.
Керівник проекту "Дія" Мстислав Банік сказав, що мета проєкту "Дія" – до кінця 2020 року отримати 10 мільйонів активних користувачів.
 
За його словами, з часом "Дія" перестане користуватися послугами мобільних операторів.
 
Як повідомлялося, фракція "Слуга народу" вирішила виключити зі свого складу депутатів Скороход і Полякова.

схожі новини