Новини 2020-02-07 10:29

"Сором і глибока неповага до суспільства". Новосад прокоментувала позицію "1+1" щодо виробництва фільмів

За словами Новосад, сказати, що державна мова не підходить для кіновиробництва, бо «увеличивает выработку, что потом влияет на бюджет”, - це розписатись у власній меншовартості.

Міністр освіти та науки Ганна Новосад вважає соромом та неповагою до суспільства позицію телеканалу "1+1" щодо складнощів зйомок фільмів державною мовою. Про це Новосад написала на своїй сторінці у Facebook.


"Не знаю, як там з володінням державною мовою в якоїсь середньостатистичної Антоніни, на яку орієнтується 1+1, але ось це от «артистам пока еще тяжело работать на украинском языке» - це сором і глибока неповага до суспільства на 28-му році незалежності. Може, все-таки спробують артісти? Сказати, що державна мова не підходить для кіновиробництва, бо «увеличивает выработку, что потом влияет на бюджет”, - це розписатись у власній меншовартості. Здавалось, останнє ми вже якось побороли. Але ніт", - написала Новосад.

 

Варто зазначити, що представники телеканалу "1+1" під час презентації нового сезону розповіли, що комедії для осіннього сезону канал зняв тільки українською мовою, а всі 7 мелодрам, які показуватимуть навесні – російською.Такий розподіл на "1+1" пояснюють тим, що українська мова буцімто краще звучить у комедіях, а в мелодрамах її сприймати важко.

 

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року було ухвалено закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

6 грудня Венеціанська комісія Ради Європи розкритикувала ЗУ про забезпечення функціонування української мови, заявивши, що він не забезпечує баланс між українською мовою та мовами національних меншин. Так, Рада Європи закликала Україну призупинити дію закону про державну мову, поки не буде підготовлений закон про мовні права національних меншин.

 

Як раніше зазначила міністр освіти Ганна Новосад, з вересня 2020 року російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання. А школи, де навчаються мовами Європейського союзу, перейдуть на українську з вересня 2023 року.

схожі новини