Новини 2020-02-10 10:20

Мінветеранів підготували проект санкцій за суди на українцями в Криму

Працювали спільно із «Кримською правозахисною групою».

Мінветеранів ініціює санкції проти силовиків, які влаштовували суди лише над українськими громадянами в Криму та незаконно затримували українських моряків у Керченській протоці. Про це повідомляє прес-служба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

 

У повідомленні зазначають, що фахівці Мінветеранів зібрали достатньо інформації про причетних до акту збройної агресії  на судна Військово-морських сил України . А також проти так званих «слідчих», «прокурорів» та «суддів», які влаштовували політично мотивовані переслідування, судилища над українськими громадянами на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя.

 

"За результатами проведеної роботи, зокрема спільно із «Кримською правозахисною групою», працівники Мінветеранів підготували Проект розпорядження про застосування обмежувальних заходів (санкцій) проти кількох десятків осіб", - пишуть у повідомленні.

 

Зазначають, що проект направлено на погодження до профільних органів влади. Після погодження розпорядження його винесуть на розгляд Кабінету Міністрів України. Якщо Уряд це погодить, то проект стане підставою для ухвалення Радою національної безпеки і оборони України рішення про застосування санкцій.

 

«Мінветеранів наголошує, що права людини - це основні права, які не підлягають обговоренню і є незаперечними, а їх порушення є найбільшим злочином проти людини», - наголосив у повідомленні начальник управління з питань АРК і міста Севастополя Сергій Мокренюк.

 

Нагадаємо, що 9 лютого набули чинності нові правила перетину адмінкордону з Кримом. Дітям до 16 років спростили порядок перетину КПВВ. Вони можуть самостійно перетинати кордон КПВВ з паспортом громадянина України або з паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

схожі новини