Новини 2020-02-21 09:31

Україна працює над новою редакцією Мінських угод – Пристайко

Домовленості мали бути виконані ще 2015 року.

Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоча Росія публічно виступає проти внесення змін. Про це розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко у «Голос Америки» у четвер, 20 лютого.

 

«Зараз 20-й - ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо», - сказав Пристайко, зауваживши, що домовленості мали бути виконані ще 2015 року.

 

Єдиним частковим досягненням Мінського процесу міністр назвав обміни полоненими між Україною і Росією.

 

Пристайко повідомив, що українська сторона зараз працює над тим, щоб змусити всіх учасників погодитися, що «Мінські домовленості вичерпали себе і вимагають змін». Він констатував, що деякі зміни в Мінські угоди вже внесені, зокрема, «формула Штайнмайєра і розведення сил», і наголосив, що Росія проти цих дій не заперечувала.

 

За словами Пристайка, з часом буде розроблений новий документ, який буде простіше виконати і досягти результатів.

 

Нагадаємо, у січні Пристайко повідомляв, що Україна може розглянути альтернативи Мінським угодам, якщо у 2020 році на території ОРДіЛО не відбудуться вибори або процес розведення військ триватиме надто довго. Альтернативою Мінським угодам може миротворча місія.

схожі новини