Новини 2020-02-21 11:35

Опитування: українці найменше довіряють чиновникам, а найбільше – ЗСУ

Також найчастіше довіра висловлюється до ДСНС, Держприкордонслужби та Нацгвардії.

Українці найбільше довіряють Збройним Силам України, а найменше – державному апарату та судам. Про це свідчать результати дослідження Центру Разумкова, проведеного з 13-17 лютого.

 

Як зазначається, ЗСУ довіряють 69% опитаних. Також найчастіше довіра висловлюється до Державної служби з надзвичайних ситуацій (65%), Держприкордонслужби (60%), Національної гвардії України (60%).

 

Водночас, недовіра найчастіше висловлюється чиновникам (77%), судовій системі загалом (76%) та зокрема місцевим судам (71%).

 

Уряду довіряють 28% респондентів, не довіряють – 64,5%. Прем’єру Олексію Гончаруку довіряють 25% опитаних, не довіряють – 63%.

 

При цьому, рівень довіри до Кабміну істотно знизився протягом останніх місяців. Найвищих показників він досягав у вересні, коли уряду довіряли 57% респондентів (не довіряли – 22%). Як зазначають у Центрі Разумкова, довіра до уряду істотно залежить від політичних симпатій громадян.

 

Серед представників електорату партії «Слуга народу» довіряють 65%, серед представників електорату партії «Опозиційна платформа – За життя» – 11%, партії «Європейська солідарність» – 8%, ВО «Батьківщина» – 18,5%.

 

У дослідженні взяли участь 2018 повнолітніх респондентів у всіх регіонах, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі.

 

Нагадаємо, за даними цього опитування, кількість незадоволених розвитком подій в Україні втричі зросла – до 53% порівняно з 17% у вересні.