Новини 2020-02-21 11:46

Рух опору капітуляції висунув Зеленському низку жорстких вимог

Зокрема, активісти вимагають домогтися від Ради ухвалення постанови щодо Революції Гідності, зупинити портновщину і убезпечити ДБР, а також відмовитися від місцевих виборів в ОРДЛО до повного і безумовного виведення військ РФ.

Активісти Руху опору капітуляції (РОК) виступили проти бажання Президента Володимира Зеленського швидко закінчити війну на Донбасі та висунули йому низку своїх вимог. Про це 20 лютого вони заявили біля Офісу Президента України. 

 

«Зеленський має розуміти це, коли намагається швидко і будь-як «припинити війну». Він повинен зняти «рожеві окуляри» та нарешті збагнути, що Росії не потрібен мир, ворог одержимий ідеєю знищити Україну як незалежну державу. Кремль водить за ніс Зеленського і щораз дужче втягує його у небезпечну пастку, яка закінчиться не миром, а ще більшою війною, руйнаціями і жертвами», - розповіли організатори РОК.

 

 

Активісти РОК перелічіли 11 вимог до Президента:

 

1. Домогтися від Верховної Ради ухвалення вже зареєстрованої постанови щодо Революції Гідності. Зупинити портновщину і убезпечити ДБР та інші слідчі органи від впливу реваншистів, які хочуть засудити Революцію Гідності та героїв Небесної Сотні.

 

2. Зупинити політичні репресії українських волонтерів та ветеранів. Держава повинна переслідувати зрадників і колаборантів.

 

3. Припинити безвідповідальне розведення військ, коли окупаційні війська продовжують обстріли українських позицій.

 

4. Відмовитися від місцевих виборів в ОРДЛО до повного і безумовного виведення російських військ з усіх окупованих територій та передачу усього кордону під виключний контроль ЗСУ або українських прикордонників.

 

5. Жодних зустрічей «нормандської четвірки», доки Росія не готова обговорювати питання звільнення Криму.

 

6. Неухильно дотримуватися закону про тимчасово окуповані території від 18 січня 2018 року.

 

7. Вимагати від Верховної Ради ухвалення закону про створення національного агентства з підготовки консолідованої претензії до Росії. Агресор має заплатити за війну та окупацію.

 

8. Ухвалити новий закон про особливий правовий режим на деокупованих теориторіях, який би відповідав Конституції і міжнародному праву.

 

9. Посилювати санкційний режим проти Росії, а не скасовувати санкції. В тому числі, запровадити візовий режим з державою-агресором.

 

10. Закрити проросійські ЗМІ – телеканали ZIK, 112, Newsone, Інтер, інтернет-видання Страна.ЮА, газету «Вести» та інші.

 

11. Не допустити до конкурсу на посаду директора ДБР нинішню в.о. директора І.Венедіктову

 

Як зазначають, ці вимоги складали “Демократична сокира”, ВО "Свобода", Національний корпус та рух "Суспільство майбутнього".

 

Нагадаємо, що за минулу добу, 20 лютого, збройні формування Російської Федерації 10 разів порушили режим припинення вогню, втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було. Вони використовували заборонену Мінськими домовленостями зброю.