Новини 2020-02-21 12:35

Прикордонники «завернули» російських пропагандистів, які їхали читати лекції про ЗМІ

Росіянам заборонили в’їзд на три роки.

В аеропорту Жуляни у четвер, 20 лютого, в Україну не впустили трьох російських пропагандистів. Про це повідомляється на сайті Держприкордонслужби.

 

Як зазначається, вони їхали до Києва викладати лекції на тему «як маніпулювати людьми в ЗМІ та соцмережах».

 

Зокрема, ДПСУ виявила громадянина Росії 1985 року народження. Чоловік прибув з Мінська та зазначив, що прямує з діловою метою на запрошення однієї організації – проводити тренінги та заняття зі слухачами. Під час прикордонного контролю охоронці встановили, що «лектор» співпрацює з політичними силами РФ і балотувався від партії Жириновського в Московську думу, а також є фахівцем в питаннях інформаційної та кібервійни.

 

Лекції на цю тему він читав в окупованому Криму в так званому в молодіжно-патріотичному таборі «Донузлав-2015». Як зазначається, тоді організатори – всеросійська організація «Боевое братство» – високо оцінили роботу тренера та нагородили його медаллю  «Участник шествия «Бессмертный полк».

 

Росіянину заборонили в’їзд на три роки. Він повернувся зворотним рейсом.

 

Крім того, з Мінська прилетів росіянин 1986 року народження, який теж їхав читати лекції про просування контенту у соціальних мережах. У його біографії був факт незаконного відвідування окупованого Криму. Він також поїхав назад до Мінська і отримав заборону в’їзду в Україну на три роки.

 

Окрім того, у Жулянах «завернули» і росіянку 1980 року народження. Вона теж прилетіла з Мінська для проведення лекцій та тренінгів. Але кордон перетнути не змогла, адже мета поїздки та наявні підтвердження не переконали охоронців кордону. Також встановили, що жінка обіймає посаду в забороненому в Україні інтернет-ресурсі.

 

 

 

Нагадаємо, раніше було заборонено в’їзд на три роки російській блогерці Алєксандрі Мітрошиній, яка незаконно відвідувала тимчасово окупований Росією Крим у 2017 році.

схожі новини