Новини 2020-02-21 14:35

В Україні не зафіксували жодного випадку коронавірусної інфекції – МОЗ

Загалом у світі зареєстровано майже 77 тисяч заражених.

Станом на п’ятницю, 21 лютого, у світі зареєстровано 76 723 випадків Covid-19. З них 2 247- летальні. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

 

Водночас одужали 16 415 осіб.

 

Як зазначається, 82% усіх випадків зареєстровано в епіцентрі спалаху коронавірусу – китайській провінції Хубей. За межами Китаю зафіксовано 1 156 випадків у 27 країнах світу. В Україні жодного випадку не зафіксовано.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.