Новини 2020-02-27 19:30

Нацрада оштрафувала NewsOne за поширення мови ворожнечі

Штраф телеканал має сплатити протягом 30 днів.

Телеканал NewsOne має сплатити понад 105 тисяч грн штрафу за поширення мови ворожнечі. Про це повідомляється на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в четвер, 27 лютого.

 

«Національна рада застосувала до мовника дві санкції – «оголошення попередження» і «стягнення штрафу», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, у висловлюваннях, поширених 5 листопада 2019 року в ефірі NewsOne, регулятор визнав заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

 

Мова йде про висловлювання ведучого програми Руслана Коцаби в передачі «Я так думаю» (початок о 23:25, «прямий ефір»). Як зазначається, вони свідчать про нехтування нормами міжнародного права та законів України, які забороняють поширювати мову ворожнечі та ненависті.

 

«Ведучий неодноразово вдавався до маніпулювання фактами і поширював пропагандистські наративи, що подібні  до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, визнаної Верховною Радою України і міжнародною спільнотою більшості країн Європи країною-агресором, та мають ознаки таких, що базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю, зокрема шляхом поширення неповної або упередженої інформації», - йдеться в повідомленні.

 

Також зазначається, що в передачі подавалася лише одна думка щодо питань, які мають надважливе значення для національної безпеки України. Таким чином, мовник порушив права глядачів на об’єктивну інформацію та зловживав правом телеканалу на свободу висловлення думок, що суперечить міжнародним та українським правовим актам щодо агресії проти України.

 

Сума штрафу становить 25% ліцензійного збору. Для NewsOne це – 105 625,50 грн. Штраф телеканал має сплатити протягом 30 днів і за цей же період «увідповіднити своє мовлення законодавчим вимогам»

 

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Нацрада просила анулювати ліцензію NewsOne.