Новини 2020-03-12 17:15

Справа Шеремета. Суд залишив Антоненка під вартою

5 лютого йому був продовжений арешт до 4 квітня.

Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляції захисту підозрюваного в організації вбивства Павла Шеремета – Андрія Антоненка – щодо продовження тримання його під вартою. Про це оголосив головуючий суддя, передає «Укрінформ» у четвер, 12 березня.

 

«Ухвалу суду, якою продовжено строк тримання під вартою Антоненка, залишити без змін», - сказав суддя.

 

Активісти після рішення суду викрикували «Ганьба» та «Андрію, тримайся».

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

14 грудня суд відправив Антоненка в СІЗО до 8 лютого. Однак, 5 лютого Антоненку був продовжений арешт до 4 квітня.

 

27 лютого захисники Антоненка заявили про публікацію Міністерством внутрішніх справ маніпулятивної інформації. МВС заявило, що Антоненко нібито відмовився від слідчого експерименту, надання свідчень і від одночасного допиту з Юлією Кузьменко та від тесту на детекторі брехні. Натомість захист зазначив, що ветеран не відмовлявся від слідчого експерименту, а наполягав на його проведенні у присутності вільно обраного захисника, у чому йому відмовили. Також Антоненко добровільно надав свідчення.