Новини 2020-03-20 09:10

Едвард Лукас: Важливі досягнення європейської інтеграції за останні 30 років ідуть шкереберть

Ще до того, як рівень смертності від коронавірусу сягне високого рівня, Захід впаде у відчай та втратить мужність на користь ворогів.

Важливі досягнення європейської інтеграції за останні 30 років ідуть шкереберть. Зокрема, страх перед коронавірусом спричинив посилення прикордонного контролю на рівні, небаченому з 1990-х років. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«Важливі досягнення європейської інтеграції за останні 30 років ідуть шкереберть. Пам’ятаєте шенгенську зону? Неспроможність запровадити належну міграційну політику завдала їй одного удару. Тепер страх перед вірусом спричинив посилення прикордонного контролю на рівні, небаченому з 1990-х років. Єдиний ринок розвалюється, — нехай наразі тільки у вузькому секторі медичного забезпечення, — зокрема через дивний вияв безвідповідального егоїзму Німеччини. Єврозона котиться у прірву. Економіка Італії надто обтяжена боргами, щоб її рятувати, але й надто велика, щоб махнути на неї рукою», — констатує він.

 

Лукас зауважує, що засудження дезінформації цього не спинить. Дії та слова мають бути сміливішими й вигадливішими. Чи може НАТО розглянути варіанти координації військового медичного потенціалу для підтримки найбільш постраждалих країн? Як щодо заклику до міжнародної солідарності, щоб зібрати гроші для збіднілих і знедолених унаслідок соціальних та економічних наслідків пандемії?

 

«Ще до того, як рівень смертності сягне високого рівня, ми впадемо у відчай та втратимо мужність на користь наших ворогів», — попереджає журналіст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»