Новини 2020-03-23 12:30

Covid-19. САП почала провадження за фактом службової недбалості посадовців уряду Гончарука

Досудове розслідування здійснюватиме Державне бюро розслідувань.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі почали кримінальне провадження щодо ймовірної службової недбалості урядовців під час здійснення заходів з протидії коронавірусу. Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook у понеділок, 23 березня.

 

Як зазначається, відповідно до оприлюдненої інформації 31 січня 2020 року та 8 лютого секретарем Ради національної безпеки та оборони на адресу прем'єра було скеровано листи про необхідність обмеження експорту та реекспорту продукції, що прямо чи опосередковано може бути використана при реалізації протиепідемічних, профілактичних та лікувальних заходів на території України для недопущення поширення коронавірусу.

 

«Однак, Кабінетом міністрів України тоді фактично проігноровано вищевказані заходи, що так і не були вжиті», - йдеться в повідомленні.

 

Йдеться про ч. 2 ст. 367 ККУ.

 

Як повідомляється, досудове розслідування доручено слідчим Держбюро розслідувань.

 

Зазначимо: у період, про який йдеться, уряд очолював Олексій Гончарук.

 

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 22:30 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки Covid-19, з них три – летальні.