Новини 2020-03-23 17:17

Справа Гандзюк. Захист заявив про відвід судді

Слідство просило продовжити терміни досудового розслідування.

Печерський суд Києва відклав розгляд клопотання прокуратури щодо продовження строків розслідування у провадженні щодо підозрюваних замовника та організатора нападу на активістку Катерину Гандзюк Владислава Мангера та Олексія Левіна, у зв'язку з тим, що захисники фігурантів заявили про відвід судді. Про це повідомляє Громадське

 

Прокурори в клопотанні просять продовжити досудове слідство до 12 місяців загалом (ще на чотири) — до липня 2020 року, у зв’язку з необхідністю проведення додаткових слідчих дій, допиту Олексія Левіна.

 

Адвокати заявили про відвід судді, наголошуючи на її упередженості. Також у коментарі hromadske адвокат підозрюваного Владислава Мангера Олександр Шадрін заявив, що вони виступають проти продовження строків досудового слідства.

 

"Таке рішення вже приймалось. Строки досудового розслідування продовжували до максимальних 12 місяців, далі продовження неможливе. Наша позиція така, що генеральна прокуратура має прийняти рішення про закриття провадження відносно Мангера, у зв’язку з відсутністю достатніх доказів", — сказав адвокат Шадрін.

 

Нагадаємо,  31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст. 296 ККУ «хуліганство». Проте згодом поліція перекваліфікувала напад на «замах на вбивство». 4 листопада Гандзюк померла.  Спецслужби розслідують п'ять кримінальних проваджень, що стосуються вбивства.