Новини 2020-03-24 12:01

Організації оприлюднили звернення щодо коронавірусу в російських в'язницях

У заяві вимагають термінової реакції ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ.

139 організацій із 41 країни світу оприлюднили звернення із вимогою термінової реакції ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та їхніх країн-учасниць на поширення COVID-19 у закритих тюрмах на окупованих територіях Криму і Донбасу, а також на території самої Росії. Про це повідомила у Facebook голова правління Центру громадських свобод Олександра Матвійчук. 

 

 

"Ці люди (у в'язницях) у ситуації пандемії коронавірусу одні із найменш захищених та знаходяться в одній із основних груп ризику. І зараз вони можуть постати перед складним викликом - дожити до моменту звільнення", - йдеться у повідомленні.

 

У заяві йдеться про те, що міжнародні організації повинні закликати Росію дотримуватися зобов'язань щодо захисту прав людини, скоротити чисельність тюремного населення (зокрема замінити тримання під вартою на домашній арешт).

 

Міжнародні організації, і зокрема, ОБСЄ на черговій зустрічі 25 березня тристоронньої контактної групи в Мінську, мають підняти питання щодо негайного надання Російською Федерацією безперешкодного доступу до окупованого Криму та Донбасу для міжнародних міжурядових організацій.

 

Повний текст заяви доступний за посиланням

схожі новини