Новини 2020-03-27 17:21

Терористи з «МДБ ДНР» завербували українця - СБУ

Мешканець Маріуполя мав збирати та передавати ворожій стороні особисті дані співробітників правоохоронних та спеціальних органів України.

Контрольовані спецслужбами РФ представники так званого «МДБ ДНР» завербували мешканця Маріуполя. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки у п’ятницю, 27 березня.

 

Оперативники спецслужби встановили: чоловік, який неодноразово відбував покарання в місцях позбавлення волі, під час перебування на тимчасово окупованій  території Донеччини був затриманий представниками одного з незаконних збройних формувань. Потім бойовики передали його  співробітникам так званого «МДБ ДНР». Представники псевдоспецслужби завербували громадянина та взяли з нього письмове зобов’язання, присвоїли псевдонім і відпрацювали канали електронного зв’язку.

 

Як повідомляється, за матеріальну винагороду ​мешканець Маріуполя, з урахуванням його кримінального минулого, мав виконувати завдання зі збору та передачі ворожій стороні особистих даних співробітників правоохоронних та спеціальних органів України. Також він «зобов’язався» збирати відомості про об’єкти критичної інфраструктури міста.​ Після повернення на підконтрольну українській владі територію чоловік потрапив у поле зору співробітників української контррозвідки.

 

Наразі з’ясовуються всі обставини його залучення до протиправної діяльності на шкоду державній безпеці України, а також інші аспекти перебування на тимчасово окупованій території Донецької області.

 

Нагадаємо, 26 березня стало відомо, що Служба безпеки викрила та запобігла у Дніпрі підривній діяльності агента російських спецслужб – колишнього працівника Міністерства внутрішніх справ. 

схожі новини