Новини 2020-04-01 16:35

Пік епідемії коронавірусу в Україні очікується між 15 і 25 квітня - Геращенко

Єдине завдання карантину - це зупинити розкручування епідемії в геометричній прогресії.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що карантин в Україні може бути продовжений до 15 травня у зв'язку з тим, що пік захворюваності на коронавірус очікується між 15 і 25 квітня. Про це 1 квітня Геращенко написав у Facebook.

 

Він заявляє, що інфікованих Covid-19 в Україні набагато більше.

 

"Є ті, хто заразилися коронавірусів, симптоми якого дуже схожі з грипом, але не повідомляють про це медикам, і при цьому сидять вдома, не наражаючи на небезпеку інших. Інша частина інфікованих переносять Covid-19 легко і непомітно, майже як звичайну застуду. Але при цьому такі інфіковані особи можуть заражати інших. І заразили б дуже багатьох, якби в повну силу працював громадський транспорт, торгові центри та кафе з кінотеатрами. Ми очікуємо пік епідемії приблизно на дати 15-25 квітня", - пише Геращенко.

 

Він пояснює, що єдине завдання карантину - це зупинити розкручування епідемії в геометричній прогресії, коли кожен заражений, перед встановленням діагнозу встигав заразити 3-4 інших людини.

 

Геращенко наголошує, що повинна бути самоізоляція для тих хто повернувся з епіцентрів епідемії США, ЄС, інших країн. 14 днів вдома, це не висока ціна за врятування життя і здоров'я Ваших співгромадян.

 

Нагадаємо, що станом на 10:00 середи, 1 квітня, в Україні зафіксовано 669 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19. 

 

Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.