Новини 2020-04-01 17:13

ЄС не визнає указ Путіна про землю в Криму

Указ порушує норми міжнародного гуманітарного права.

У заяві Високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки зазначили, що Європейський Союз не визнає указ президента РФ, яким більшу частину окупованого Криму та місто Севастополь було додано до переліку прикордонних територій Російської Федерації, де особи без російського громадянства не можуть володіти землею. Про це 1 квітня повідомляє Європейська правда.

 

"Європейський Союз не визнає незаконної анексії Кримського півострова Росією. Ця анексія є явним порушенням міжнародного права. Тому Євросоюз не визнає і цей указ, який є ще однією спробою насильницької інтеграції незаконно анексованого півострова у Росію. Крим є частиною України", - зазначив представник ЄС.

 

У ЄС наголосили, що указ порушує норми міжнародного гуманітарного права, оскільки це ще один крок у напрямі нав'язування російського громадянства на півострові. Він також може призвести до свавільного позбавлення майна.

 

"Європейський Союз і надалі очікує, що Росія припинить усі порушення міжнародного права на Кримському півострові. Європейський Союз є непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою", - пишуть у документі.

 

Нагадаємо, що 1 квітня "Східне партнерство" закликало Євросоюз надати додаткову підтримку східноєвропейським країнам, зокрема Україні, у зв'язку з пандемією коронавірусу. 

схожі новини