Новини 2020-04-06 13:54

"Плівки Єрмака". Лерос прийшов на допит до СБУ

Лерос відмовляється давати будь-які свідчення.

Народний депутат від “Слуги народу” Гео Лерос з'явився на допит до Служби безпеки України. Адвокат клопоче про перенесення допиту. Про це 6 квітня повідомив адвокат Лероса Масі Наєйм у Facebook.

 

 

Адвокат пояснив, що за справою Лероса відкрили два кримінальних провадження: “незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації”, а також “шахрайство”. Про останнє повідомили під час допиту, провадження об’єднали.

 

 

“Нами було прийняте рішення клопотати про перенесення допиту на підставі ст. 135 КПКУ”, —  написав адвокат.

 

 

Він пояснив, що Гео Лерос, згідно ЗУ «Про запобігання коруцпції», викривач. Адвокат зазначив, що права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Тобто для того, щоб мати права викривача не потрібно отримати документ від будь-якого правоохоронного органу. 

 

 

Також він додав, що викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, поширення зазначеної у повідомленні інформації, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків або зобов’язань.Також викривач має право давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати.

 

 

“Гео на даний момент не відмовляється давати свідчення. Але нам не зрозуміла логіка (назвемо це так), за якою і СБУ і ДБР викликають на допит по справі з однією кваліфікацією, а потім об’єднують, додаючи синхронно ст. 190 ККУ”, —  зазначив адвокат.

 

 

Нагадаємо, 29 березня Лерос опублікував відео, де людина з голосом, схожим на голос брата очільника Офісу президента Андрія Єрмака – Дениса Єрмака, нібито обговорює кадрові призначення за гроші.

 

Андрій Єрмак відповів, що звернеться до Служби безпеки та Держбюро розслідувань.

 

30 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливого зловживання впливом за зверненням Лероса.

 

За заявою Андрія Єрмака ДБР порушило кримінальну справу за ознаками низки кримінальних правопорушень – зокрема, шахрайства; втручання у діяльність державного діяча, вчиненого особою з використанням свого службового становища; розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки; перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

схожі новини