Новини 2020-04-07 10:31

Поліція склала 192 адмінпротоколи за порушення карантинних заходів - Фацевич

З посиленням карантинних заходів до охорони громадського порядку залучено 22 000 правоохоронців.

Співробітники Національної поліції склали 192 адміністративних протоколи за порушення карантинних заходів, повідомив заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

 

За словами Фацевича у зв'язку з посиленням карантинних заходів в Україні до охорони громадського порядку залучено 22 000 правоохоронців.

 

"Це піші та автомобільні наряди, це несення служби на перевірочних пунктах, охорона лікувальних закладів і місць обсервації. Поліцейські продовжують проводити превентивну роботу і роз'яснюють громадянам норми постанови Кабінету Міністрів України про нові обмежувальні заходи на період карантину. Водночас сьогодні складено 192 адміністративних протоколи за порушення карантину", - зазначив Фацевич.

 

Найбільше протоколів складено в Дніпропетровській, Львівській, Одеській областях і в Києві. Так, правоохоронці виявили 14 правопорушників, які відвідували парки та сквери. Ще 10 адміністративних протоколів складено за порушення умов самоізоляції. Також є перші адмінпротоколи за появу в громадських місцях без масок.

 

"За виявлені порушення передбачена адміністративна відповідальність за статтею 44-3 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф - від 17 до 34 тисяч гривень", - підсумував заступник голови Нацполіції.

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.