Новини 2020-04-07 14:19

У зв’язку з пандемією екс-посли США в Україні запропонували скасувати санкції проти РФ, якщо вона виведе війська з України

Дипломати стверджують, що всі країни повинні зосередитись на боротьбі з COVID-19, а не зі своїми сусідами.

Екс-посли США в Україні Вільям Тейлор, Стівен Пайфер і Джон Гербст запропонували, щоб США та їхні союзники скасували санкції проти Росії, якщо президент РФ Владімір Путін завершить військове вторгнення в Україну. Про це дипломати написали у статті, опублікованій на сайті National Public Radio в понеділок, 6 квітня.

 

«Оскільки поширення коронавірусу і падіння цін на нафту дедалі більше позначається на Кремлі, США та їхні союзники мають запропонувати скасувати міжнародні санкції проти Росії, якщо Путін завершить свої військові вторгнення в Україну. Президент Трамп (президент США Дональд Трамп – Ред.) і Конгрес можуть просувати інтереси Америки та світу сміливим кроком, що сприятиме припиненню війни. Адміністрація Трампа і Конгрес мають скористатися цією нагодою», - написали дипломати.

 

Як зазначається, основні покарання спрямовані через агресію Москви на Донбасі, і Захід може зняти їх, зберігаючи санкції проти Москви за захоплення Криму. Трамп, за підтримки президента Володимира Зеленського, має зуміти переконати Конгрес скасувати санкції за Донбас, чітко розуміючи, що вони будуть введені заново, якщо Путін не дотримає слова щодо угод.

 

«Особливо під час пандемії, це божевілля – щоб підтримувані Росією сили та українці вбивали один одного. Агресії Кремля потрібно покласти край. Зараз всі країни повинні зосередитись на боротьбі з коронавірусом, а не зі своїми сусідами», – йдеться у статті.

 

Нагадаємо, 3 квітня Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проекту резолюції Генасамблеї ООН «Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)»,  яка передбачає зняття санкцій з РФ.