Новини 2020-04-09 16:05

«Владу» Криму запідозрили у намаганні отримання надприбутку від ритуальних послуг на тлі поширення COVID-19

У Сімферополі найбільш вразливій до інфекції категорії громадян – літнім людям – рекламують послуги державних ритуальних агентів.

Мешканці Криму запідозрили так званого "голову" окупованого Росією півострова Сергія Аксьонова у намаганнях свідомого гальмування діяльності системи охорони здоров'я на тлі поширення COVID-19 для отримання надприбутку від ритуальних послуг. Про це повідомляє джерело Тижня.

 

За наявною інформацією, окупаційна «влада» на півострові займається імітацією посилення карантинних заходів щодо цивільних осіб. На всій території був введений режим загальної самоізоляції, який трохи контролюється правоохоронцями, але тільки в Севастополі та Сімферополі.

 

Водночас міська «влада» столиці Криму вирішила рекламувати найбільш вразливій до інфекції категорії громадян – літнім людям – послуги державних ритуальних агентів.

 

 

За словами джерела, Аксьонов швидко зрозумів, що насувається величезна кількість смертей від нового вірусу і зробив ставку не на припинення поширення інфекції, а на отримання прибутку від смертності. Два-три рази на тиждень в поштових скриньках жителів Сімферополя з'являються буклети, що містять інформацію про ритуальні послуги «від держави». Державні ритуальні агенти пропонують на вибір чотири пакети послуг: «соціальний»  - безкоштовно, «економ» - 8 500 рублів (близько 3 143 грн) «стандарт» 27 990 (близько 10 350 грн) і «гідний» - 39 990 рублів (близько 14 800 грн).

 

Зауважується, що заява «глави» Криму про можливе припинення режиму загальної самоізоляції на поточному тижні лише підтверджує ці побоювання.

 

Також джерело поінформувало, що за вказівкою кримської «влади», у свідоцтвах про смерть померлих з позитивними аналізами на коронавірус надалі вказуватимуть хронічні захворювання, вважаючи, що вони померли б і без COVID-19.

 

Нагадаємо, в Україні станом на 9:00 четверга, 9 квітня, зафіксовано 1892 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. З них 57 летальних, 45 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 224 нових випадків.

 

Як повідомлялося, з 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня.

 

Водночас Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання поширенню коронавіруса COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину.