Новини 2020-05-22 10:11

Голова найбільшого району Праги: У ставленні до Росії і Заходу чеське суспільство розділене на дві групи

Дехто розглядає це як конфлікт поколінь, але нині багато молоді розвертається на Схід і навпаки.

Чеське суспільство розділене на дві групи: ту, яка відчуває ностальгію і змальовує Росію як рятівника західного світу, інша група схиляється до Заходу, бачить майбутнє в Євросоюзі. Про це в інтерв'ю Тижню розповів голова району Прага-6 Ондржей Коларж, який ініціював процес знесення радянського пам’ятника маршалу Івану Конєву і тепер перебуває під охороною поліції.

 

«Я сказав би, що чеське суспільство розділене на дві групи: ту, яка відчуває ностальгію і змальовує Росію як рятівника деградованого й порочного західного світу. Ці люди люблять президента Земана й голосують за націоналістів, комуністів чи популістів. Водночас інша група схиляється до Заходу, бачить наше майбутнє в ЄС і не плутає справжню любов до своєї Батьківщини з фальшивим націоналізмом, що межує із проявами нацизму», — сказав він.

 

За словами Коларжа, дехто розглядає це як конфлікт поколінь, але нині багато молоді розвертається на Схід і навпаки.

 

«Групи, яким не подобається те, що ми прибрали пам’ятник (радянському маршалу Конєву, — Ред.), які протестують проти такого кроку й досі намагаються переконати інших, що ми зробили щось незаконне, використовують ту саму риторику, що й російські чиновники. Усі ці люди та групи пов’язані з Росією: і Комуністична партія Чехії та Моравії, і різні військові клуби, особи й політики, які поділяють проросійські думки», — повідомив чеський політик.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини