Новини 2020-05-25 11:20

З 26 травня Київщина послаблює карантин

Дозволять роботу міського, міжміського та обласного транспорту, роботу дитсадків, готелів та спортивні змагання.

З вівторка, 26 травня, у Київській області будуть послаблювати карантин. Про це повідомив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін на брифінгу в понеділок, 25 травня, передає «Українська правда».

                                       

За словами Володіна, за дотримання вимог дозволять регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автотранспортом у міському, приміському та внутрішньообласному сполученні. Кількість пасажирів має дорівнювати кількості місць для сидіння. Перед початком зміни салони потрібно дезінфікувати, водії мають проходити температурний скринінг. Відстань між пасажирами та водієм має становити не менше метра - або має бути захисний екран. Усі мають бути в масках.

 

Також, можуть розпочати роботу дитячі садки (за умови дотримання протиепідемічних заходів), а також готелі.

 

Можуть проводитися спортивні заходи без глядачів (за умови, що буде не більше 50 учасників). Якщо учасників більше, то потрібне погодження з Міністерством охорони здоров'я. 

 

Релігійні заходи можливі за умови перебування у приміщенні однієї особи на 10 метрів і температурного скринінгу на вході. Крім того, всі мають бути в масках, має бути місце для дезінфекції рук. 

 

Володін наголосив, що жорсткий карантин можуть повернути, якщо захворюваність зростатиме.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9 ранку 25 травня виявлено 21 245 випадків COVID-19, з них 623 - летальні. 7234 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 259 нових випадків.

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначали за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.