Новини 2020-05-29 12:44

Порошенко відмовився прийти на допит до ДБР, оскільки його викликали через "відосики"

Такі виклики не передбачені Кримінально-процесуальним кодексом України.

П'ятий президент, нардеп від "Європейської Солідарності" Петро Порошенко не прийде на допит до Держбюро розслідувань 29 травня. Про це повідомили адвокати депутата. 

 

 

"Допиту 29 травня не буде, оскільки виклики через "відосики" на сайті ДБР не передбачені Кримінально-процесуальним кодексом України.", - йдеться у повідомленні. 

 

Там додали, що обшук, який відбувся 25 травня у Музеї Гончара – незаконний, це підтверджується рішенням суду. 

 

"На завтрашнє число, на 29 травня ДБР хотіло викликати Порошенка на допит за цією справою. Цього допиту не буде з тієї причини, що слідчі ДБР не змогли із дотриманням закону вручити повістки. Вони намагались запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням "відосика" на сайті ДБР з тим, щоб вважати це належним сповіщенням свідка. Цього не буде. Петро Порошенко безумовно не буде розглядати це як законний спосіб виклику на допит у якості свідка, ця практика не має бути запроваджена в Україні. Ні щодо Порошенка, ні щодо будь-кого іншого. Якщо слідчі хочуть, щоб до них з’являлись на допит свідки – будь ласка, вручайте повістки із дотриманням закону", – заявив адвокат Ілля Новіков.

 

Раніше Держбюро розслідувань викликало п’ятого президента Петра Порошенка на допит як свідка. Справа стосується кримінального провадження №42020000000000307, в якому досліджується переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників.

 

Як повідомлялося, спецназ Державного бюро розслідувань 26 травня штурмував Музей Івана Гончара. 

 

28 травня ДБР заарештувало картини з приватної колекції Порошенка. 

схожі новини