Новини 2020-06-01 18:25

Справа Шеремета. Захисту підозрюваних відкрили доступ до матеріалів справи

Після ознайомлення стороною захисту з матеріалами справи, сформований обвинувальний акт направлять до суду.

Нацполіція відкрила 38 томів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета адвокатам підозрюваних виконавців злочину — Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка. Про це 1 червня повідомив старший слідчий у справі Василь Бирко.

 

Він зазначив, що матеріали провадження загалом налічують понад дві сотні томів: 38 томів — стосовно трьох підозрюваних, понад 200 — щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників злочину. Провадження щодо ймовірних виконавців виокремили, але продовжується встановлення інших ймовірних учасників злочину, організаторів та замовників. 

 

«Зокрема опрацьовано майже 20 тисяч годин відеозаписів (а це записи від п’яти днів до двох місяців фіксації), допитано понад 3000 осіб, опрацьовано майже 44 тисячі абонентських номерів, 15 тисяч ІМЕІ та 400 моніторингів (при цьому в кожному моніторингу — від 4 000 до 200 000 з’єднань абонентів). Окрім того, проведено, відповідно до рішень судів, 180 окремих слідчих (розшукових) дій, призначено 106 комплексних експертиз», — сказав Бирко.

 

Він додав, що з матеріалами провадження адвокати Дугарь, Антоненка та Кузьменко відтепер можуть ознайомитися як в будівлі Головного слідчого управління Нацполіції, так і в ізоляторі тимчасового тримання, де утримуються двоє підозрюваних. Після ознайомлення стороною захисту з матеріалами справи, сформований обвинувальний акт направлять до суду.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія "Ріффмастера" Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій "Тихо прийшов, тихо пішов". Також у справі як підозрювані, фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.