Новини 2020-06-03 16:22

Російські окупанти продовжують обстрілювати ділянки розведення

ОБСЄ неодноразово фіксувала такі порушення.

Незаконні збройні формування Російської Федерації продовжують цілеспрямовані провокаційні обстріли ділянок розведення. Про це 3 червня повідомляє операція Об’єднаних сил у Facebook.

 

“За даними звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, у ніч з 30 на 31 травня, перебуваючи на підконтрольній урядові України території, спостерігачі зафіксували постріли зі стрілецької зброї, які були здійсненні в безпосередній близькості до ділянки розведення №1 “Станиця Луганська”. Також представники міжнародної організації підтвердили нещодавні порушення режиму “Тиша” на ділянках розведення сил і засобів №2 “Золоте” та № 3 “Петрівське”. Це вкотре свідчить про систематичне ігнорування російсько-окупаційними військами Мінських домовленостей та відверте небажання агресора дотримуватись взятих на себе зобов’язань”, —  пишуть у повідомленні.

 

Зазначають, що в цей же період загарбники під приводом облаштування КПВВ на тимчасово непідконтрольній урядові України території, в районі міста Первомаськ Луганської області, вдалися до цинічних та підступних дій, провівши мінування поблизу автошляху неподалік ділянки розведення № 2 “Золотеˮ. Порушення неодноразово фіксувалося представниками СММ ОБСЄ в їхніх щоденних звітах.

 

Військовослужбовці Збройних Сил України, співробітники ДСНС та представники цивільно-військових адміністрацій Донецької та Луганської областей докладають багато зусиль щоб повернути Донбас до мирного життя. З цією метою на території, поблизу лінії розмежування, систематично проводяться роботи з виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів.

 

“На жаль, мирні ініціативи в цьому напрямку проявляє виключно українська сторона, в той час як окупаційна адміністрація та незаконні збройні формування Російської Федерації демонструють лише зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту та погіршенні гуманітарної ситуації на Донбасі”, —  пишуть у повідомленні.

 

Нагадаємо, що за минулу добу, 2 червня, збройні формування Російської Федерації дев'ять разів порушили режим припинення вогню, унаслідок чого один український військовий отримав поранення.