Новини 2020-06-05 12:14

Ув'язнений, яких захворів на COVID-19, помер

Наразі з'ясовуються при яких обставинах ув’язнений захворів на коронавірус.

Ув'язнений з діагностованим СOVID -19, який перебував у Кропивницькій виправній колонії №6 – помер. Про це 5 червня повідомила нардепка Людмила Денісова.

 

Вона зазначила, що 14 травня чоловік поступив у лікарню №4 м. Кропивницького через погане самопочуття. З діагнозом «гостре запалення легень» його перевели в інфекційну лікарню №1, де наступного дня зробили тест на коронавірус. Він показав негативний результат.

 

19 травня його виписали з лікарні та помістили на ізоляцію в окрему камеру у медичну частину Кропивницької виправної колонії №6. Через супутні хронічні хвороби ув'язнений перебував у важкому стані.

 

Денісова зазначила, що зважаючи на обставини, керівництвом колонії було прийнято рішення про направлення його 1 червня до лікарні з метою підготовки висновків лікарів про його звільнення від відбування покарання за станом здоров'я.

 

3 червня йому зробили ПЛР-тест, який показав позитивний результат. Однак, 4 червня чоловік помер. Наразі з'ясовуються при яких обставинах ув’язнений захворів на коронавірус.

 

За словами керівництва виправної колонії всім контактним особам, зокрема 3 фельдшерам та 8 засудженим, які були в медчастині, зробили тести. Вони перебувають в ізоляції. Також на самоізоляції – 12 працівників конвою, які будуть протестовані. Проведено дезінфекцію медичної частини.

 

“Наголошую, що моніторинговою групою Офісу Омбудсмана 13 травня перевірено вказану виправну колонію на дотримання стану забезпечення заходів із запобігання поширення коноравірусної хвороби. За результатами перевірки зафіксовані порушення в організації протиепідемічних заходів. Керівництву пенітенціарної установи та південного міжрегіонального управляння були скеровані відповідні акти реагування для вжиття відповідних заходів. Вважаю, що смерть ув’язненого – наслідок неналежної організації та контролю за впровадженими карантинними заходами в установах покарань, а також фактичного ігнорування виконання наданих рекомендації за результатами моніторингових візитів, здійснених у рамках національного превентивного механізму”, —  пише нардепка.

 

Нагадаємо, що станом на 5 червня в Україні підтверджено 25 964 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них людей 11 372 одужали, 762 померли.