Новини 2020-06-13 17:38

Злочевський заявив, що не має відношення до хабара

Йдеться про рекордний хабар для НАБУ та САП у розмірі 6 млн доларів.

Екс-міністр екології уряду Азарова і президент Burisma Group Микола Злочевський заявив, що ні він, ні інші співробітники компанії не причетні до хабара в шість млн доларів. Про це 13 червня повідомляє прес-служба компанії Злочевського Burisma Group.

 

"Офіційна позиція компанії наступна: ні президент Burisma Group Микола Злочевський, ні інші працівники компанії не мають жодного стосунку до озвучених подій. Микола Злочевський ні до кого не звертався з проханнями про вчинення неправомірних дій і жодним чином не сприяв таким діям; а також не має відношення до продемонстрованих коштів або будь-яких очікувань щодо подарунків до дня народження", - зазначили у прес-службі.

 

Як зазначалося, керівникам Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури довірені особи екс-міністра уряду Азарова Миколи Злочевського пропонували хабар у шість мільйонів доларів. Трьох осіб затримали.

 

Нагадаємо, що Микола Злочевський – власник газовидобувної компанії Burisma. Керівництво компанії підозрювали у відмиванні грошей, незаконній ліцензії та несплаті податків.

 

Екс-міністра екології підозрюють у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. Злочевський фігурує у 13 кримінальних провадженнях, які будуть за підслідністю передані Службі безпеки або Національному антикорупційному бюро.

 

У кінці 2014 року Злочевський виїхав з України після того, як отримав статус підозрюваного у незаконному збагаченні в справі, що розслідувалася ГПУ. У січні 2015 року ГПУ оголосила Злочевського у розшук. Пізніше з сайту Міністерства внутрішніх справ була знята картка про розшук Злочевського в зв'язку з відповідним запитом від ГПУ. У січні 2018 року, Burisma заявила про завершення всіх процесуальних і судових справ в Україні проти Злочевського і операційних компаній, що входять до складу Burisma Group. Нардеп-утікач Олександр Онищенко заявив, що Злочевський заплатив 100 млн доларів за закриття проти нього кримінальної справи та розблокування активів в Україні.