Новини 2020-06-15 21:45

Суд обрав запобіжний захід Стерненку

Активісту відмовили у взятті на поруки.

Шевченківський районний суд Києва 15 червня обрав запобіжний захід активісту Сергію Стерненку у вигляді домашнього арешту до 13 серпня, відмовивши у взятті на поруки. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

"Мені призначили домашній арешт у військовій частині в Одесі. Я не знаю як відбувати домашній арешт за адресою прописки. Бо це військова частина. Мене туди не пустять, я не військовослужбовець. Я не можу виконати це зобов'язання", - заявив Стерненко журналістам.

 

 

На даний момент прокурори під охороною вийшли із зали.

 

Адвокати Стерненка і сам Стерненко лишаються в залі суду. Вони вимагають роз'яснити ухвалу. Бо він не може відбувати запобіжний в Одесі.

 

Водночас сам Стерненко опублікував текст постанови суду, зазначивши, що виконати її неможливо.

 

 

"Це дурдом. З суду виганяють, а їхати нема куди. Домашній арешт у військовій частині я відбувати не можу", - написав він у Телеграм.

 

Як повідомлялося, 15 червня під Шевченківським районним судом, де обирають запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, відбуваються сутички мітингувальників і поліції. 

 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.